Bilete și rezervări

ANUNȚ

SUSPENDARE SPECTACOLE ÎN PERIOADA 12-31 MARTIE 2020

Având în vedere contextul riscului de răspândire a infecției cu noul coronavirus , s-a luat decizia ca pana la sfarsitul lunii martie 2020, să se suspende toate activitățile și evenimentele cu public organizate la nivelul  instituței noastre.

Acestea vor fi reprogramate la o dată care va fi anunțată ulterior. Pentru restituirea contravalorii biletului, vă rugăm să luați legătura cu reprezentanții punctului de vânzare de unde l-ați achizitonat.

Vă mulțumim pentru înțelegere!

Biletele se pot achiziționa acum şi on-line, de pe platforma bilete.ro până în ziua concertului, la ora 12. După această oră, biletele se pot cumpăra de la casa de bilete a Filarmonicii.

Programul casei de bilete

Luni–Vineri: 10:00-13:00; 17:00-19:00

Puteți rezerva bilete la concertele și recitalurile organizate de Filarmonica Moldova Iași telefonic, la numărul 0332-882.025, de luni până vineri, între orele 10-13 și 17:00-19:00.

Dacă biletele rezervate nu se achită cel târziu cu 24 de ore înaintea spectacolelor, rezervările se anulează.

Preţurile biletelor și abonamentelor

Concerte simfonice şi vocal simfonice

concerte extraordinare

cat. A 52,92 lei/bilet

cat. B 38,88 lei/bilet

cat. C 37,80 lei/bilet

concerte obişnuite

cat. A 34,56 lei/bilet

cat. B 29,16 lei/bilet

cat. C 28.08 lei/bilet

Concerte corale, camerale şi recilaluri

concerte extraordinare

cat. A 37,80 lei/bilet

cat. B 36,72 lei/bilet

cat. C 31,32 lei/bilet

concerte obişnuite

cat. A 29,16 lei/bilet

cat. B 28,08 lei/bilet

cat. C 27,00 lei/bilet

Abonamente

cat. A 21,60 lei/bilet

cat. B 20,52 lei/bilet

cat. C 19,44 lei/bilet

Prețurile includ:

5% timbrul muzical,

2% taxă timbru monumente istorice,

1% contribuție Crucea Roșie.

Copii, elevii, studenţii, persoanele cu handicap şi veteranii de război beneficiază de o reducere de 50% (cu excepţia concertelor extraordionare).

Preț bilet 15,12 lei.

Abonamentele se eliberează pentru un număr minim de zece spectacole.

Abonamentele sunt valabile pentru concertele de vineri seară.

• Pensionarii din cultură care beneficiază de legitimaţie guvernamentală au acces gratuit la toate spectacolele instituţiei, în limita locurilor disponibile, cu excepția concertelor extraordinare. Locurile se repartizează doar pe baza de legițimatie însotită de actul de identitate

Reducerile prevăzute mai sus nu se aplică pentru concertele extraordinare.

Conducerea își rezervă dreptul unor posibile modificări în program, impuse din motive obiective. Toate modificările vor fi anunțate pe site-ul oficial al instituției.

DIN RESPECT PENTRU ARTIŞTI, INTRAREA LA SPECTACOLELE Filarmonicii Moldova Iasi DUPĂ ORA DE ÎNCEPERE ANUNŢAŢĂ PE BILET, NU MAI ESTE PERMISĂ DECÂT LA PRIMA PAUZĂ. NEPREZENTAREA LA TIMP, LA SPECTACOL, NU DĂ DREPTUL LA RAMBURSAREA BILETULUI. Telefoanele mobile, înregistrările de orice fel sunt interzise !

Evenimente viitoare